Refraktometr - tester

Detail

Charakteristika výrobku:
Optický přístroj kombinovaný pro kontrolu správného naředění chladící kapaliny, stavu elektrolytu v akumulátoru a směsi v ostřikovačích. Jedná se o ruční refraktometr s vynikajícími vlastnostmi usnadňující práci.

 

 

Použití:
Pro měření chladící kapaliny na bázi etylenglykolu (Fridex stabil, super, G 48, D extra, Glysantin) nebo propylenglykolu (Fridex eko), které jsou důležitými médii ve vašem voze. Chrání motor před korozí zevnitř chladícího systému, mají vysoký bod varu, takže v létě tzv. "neuvaříte"motor a nízký bod tuhnutí zamezuje poškození systému v zimním období. Dále je určen k měření stavu elektrolytu v akumulátoru a směsi v ostřikovačích

Popis přístroje:
Okulár je vybaven stupnicí na měření bodu tuhnutí chladících kapalin na bázi etylenglykolu a propylenglykolu v rozsahu 0°C až -50°C (stupnice uprostřed) Stupnice vlevo určuje hustotu elektrolytu akumulátoru v g/cm3 (1,1 až 1,3). A stupnice napravo určuje stav směsi v ostřikovačích (0 až -40°C)

Aotoservis pneuservis refractometer tedter Postup měření:
K přesnému měření stačí odebrat pouhou kapku měřené kapaliny a po nanesení vzorku na pracovní plochu tubusu můžeme okamžitě odčítat naměřenou hodnotu.

Pro velmi snadnou obsluhu, přesnost (+ - 2°C) a spolehlivost, je Refraktometr 404 určen jak pro autoservisy a přepravce, tak i pro motoristickou veřejnost jako nepostradatelný pomocník.

 

 

ADROJA pneu-servis
Mařenice 19

Po-Pá 8-11 12-17 hod.
SO 9.00-12.00

tel.: +420 608 521 539
e-mail: info@adroja.cz